Menu Zamknij

Działalność gospodarcza w Niemczech

Polak zakłada firmę w Niemczech – formalności

Działalność gospodarcza w Niemczech

By zarejestrować firmę w Niemczech należy podobnie jak w Polsce dopełnić szeregu formalności. Gdy sprawia Ci to trudności lub nie masz czasu działania związane z rejestracją firmy możesz zlecić zewnętrznej agencji wyspecjalizowanej w obsłudze nowych polskich przedsiębiorstw w Niemczech. Jedną z wiodących, działających na niemieckim rynku agencji doradztwa i obsługi biznesowej jest Carebiuro.de. Konsultanci Carebiuro.de nie tylko zarejestrują dla Ciebie firmę i dokonają wszelkich wstępnych formalności związanych z Twoim biznesem w Niemczech ale i poprowadzą administrację i księgowość w trakcie działalności.

Ale od początku – rejestrujemy firmę w Niemczech, jakich formalności należy dopełnić. Zacznijmy od Gewerbe dla opiekunek w Carebiuroskompletowania dokumentów. Podstawowym zadaniem jest na początku skompletowanie niezbędnych dokumentów potrzebnych do rejestracji firmy w Niemczech. Warto je mieć zawczasu przygotowane i uporządkowane tak by proces rejestracji przebiegł bez zakłóceń. Dokumenty, które będą niezbędne do rejestracji firmy w Niemczech to:

 • dowód osobisty lub dwustronna kopia dowodu osobistego lub paszportu
 • pełnomocnictwo do zarejestrowania działalności gospodarczej, jeżeli zlecisz to doradztwu Carebiuro.de
 • certyfikaty, pozwolenia na wykonywanie zawodu
 • umowa najmu lokalu w którym będzie prowadzona działalność i/lub
 • potwierdzenie zameldowania w Niemczech

 

Co istotne nie musisz przyjeżdżać czy mieszkać w Niemczech by zarejestrować firmę czy prowadzić działalność. Obsługę rejestracji firmy możesz zgłosić online lub telefonicznie firmie Carebiuro.de, która na podstawie Twojego pełnomocnictwa dokona rejestracji firmy w Niemczech w Twoim imieniu. Podobnie z zameldowaniem – nie musisz mieszkać w Niemczech by je posiadać. Carebiuro w swojej ofercie posiada usługę tzw. Użyczenia adresu zameldowania, pod którym będzie zarejestrowana Twoja działalność. Umowa ta jest w pełni legalna i gwarantuje nie tylko posiadanie stałego adresu wykonywania działalności biznesowej ale i pełną obsługę administracyjną Twojej firmy w Niemczech. Warto skorzystać z takiej możliwości szczególnie gdy prowadzenie firmy w Niemczech nie wymaga od Ciebie stałego pobytu czy mieszkania za granicą.

Carebiuro.de w Twoim imieniu nie tylko zarejestruje firmę w Niemczech ale udzieli Ci wsparcia na każdym kolejnym etapie Twojej działalności. W Carebiuro.de zapewnimy Ci:

 • przygotowanie dokumentów oraz wypełnienie wniosku rejestracyjnego wraz z jego złożeniem w urzędzie
 • rejestrację w niemieckim urzędzie finansowym – pozyskanie numeru identyfikacji podaktowej
 • zameldowanie lub użyczenie adresu zameldowania na terenie Niemiec
 • rejestracja w branżowej izbie rzemieślniczej lub handlowej – wymagana np. dla branży budowlanej
 • doradztwo księgowo-podatkowe
 • wskazanie partnera eurokv.de do taniego ubezpieczenia zdrowotnego, które jest konieczne w przypadku prowadzenia działalności w Niemczech

Prawa i obowiązki polskiego przedsiębiorcy w Niemczech

By prawidłowo i z sukcesem prowadzić działalność Niemczech oprócz podstawowych obowiązków jakie narzuca Ci Twój zawód, masz obowiązek podobnie jak w Polsce do rozliczania się z fiskusem, prezentowania dokumentów firmowych do każdego urzędu administracji publicznej na żądanie oraz co istotne do stałego opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki prowadzeniu legalnej działalności masz szanse nie tylko na rozwój zawodowy za granica i wysokie dochody w porównaniu z polskimi ale na wiele korzyści jakie zapewnia niemiecka administracja chętnie wspierająca firmy, które otwierane są przez cudzoziemców. Do głównych zalet posiadania firmy w Niemczech należą:

 • możliwość rozliczania się z niemieckim fiskusem co pozwala na odliczenia kosztów,
 • wysoka kwota wolna od podatku – stan na rok 2018 to ponad 9 tysięcy €
 • zwrot podatku na koniec roku rozliczeniowego
 • zasiłki rodzinne ( szeroki socjal )
 • dofinansowanie na start dla firmy

Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na rejestrację firmy w Niemczech, przerażają Cię formalności, nieznajomość języka niemieckiego blokuje Twoją decyzję – nic prostszego zgłoś się do kancelarii doradztwa biznesowego Carebiuro.de. Nasz zespół wesprze Cię na każdym etapie działalności Twojej firmy w Niemczech już od momentu decyzji. Zaufaj profesjonalistom – zarejestrowaliśmy i prowadzimy setki polskich firm w Niemczech z sukcesem.

Ceny w carebiuro - Gewerbe w Niemczech