Menu Zamknij

➽Samozatrudnienie i Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Czy samozatrudniony w Niemczech musi się ubezpieczyć?

Niemcy to kraj prawa. Stosuje określone regulacje prawne, a od 1 stycznia 2009 roku nakłada obowiązek ubezpieczania się na każdą gewerbe. Tanie ubezpieczenia dla Polaków w Niemczech są jednak realne. Piszą do nas Polacy i zadają nam pytania, a m na nie odpowiadamy. Wiemy, że osobie nie znającej tematu niemieckie polisy mogą wydać się niezwykle skomplikowane, ale bynajmniej tak nie jest. Ubezpieczenia gewerbe dostępne są w szerokiej gamie, a Eurokv.de dysponuje różnorodnymi ofertami. Czy samozatrudniony w Niemczech musi się ubezpieczyć? Oczywiście, że tak.

 

Czy mając gewerbe mam obowiązek ubezpieczyć się w Niemczech? A co z polską polisą?

EuroKV
EuroKV

Polska polisa to za mało, ma ograniczenia (limitowane fundusze na leczenie), dlatego nie jest najlepszym rozwiązaniem. Eurokv.de poleci dobrej klasy polisy, które na pewno pomoga leczyć się w Niemczech. Aby ubezpieczyć się w niemieckiej kasie chorych należało mieć ubezpieczenie ZUS lub KRUS w Polsce nie krócej niż przez rok. Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech to fakt. Jeśli jednak ktoś tego zaniecha, to będzie musiał płacić składki wstecz, co jest ogromnie niedogodnym rozwiązaniem. Czy samozatrudniony w Niemczech musi się ubezpieczyć? Jest to jego obowiązek.

 

Mam małą gewerbe, czy mogę posiadać ubezpieczenie w Niemczech? Jakie są warunki? Z góry dziękuję za informacje.

Gdy nastąpi rozpoczęcie działalności gospodarczej to natychmiast pojawia się obowiązek zawarcia polisy. Eurokv.de posiada szeroki wachlarz polis. Składka uzależniona jest od wieku, płci, zdrowia oraz tzw. udziału własnego. Doradca wszystko wyjaśni online lub podczas osobistego spotkania. Zapraszamy do kontaktu. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne często okazuje się najlepszym wyborem.

Ile kosztuje ubezpieczenie w Niemczech na gewerbe?

Eurokv.de ma wiele ciekawych ofert. Takie ubezpieczenia są oferowane niejednej osobie, która zgłosi się. Gewerbe ubezpieczamy w bardzo preferencyjnych stawkach, o wiele taniej od konkurencji. Na przykład opiekunka osób starszych przebywająca w Niemczech do 93 dni w ramach Care Europe płaci 30 euro za jeden miesiąc ubezpieczenia, 55 euro za dwa miesiące ubezpieczenia oraz 95 euro za trzy miesiące ubezpieczenia. OC kosztuje 18 euro za trzy miesiące posiadania polisy, a za każdy kolejny miesiąc należy zapłacić jedynie 7 euro miesięcznie. Taryfa AG5 dedykowana sektorowi budowlanemu z ryzykiem kosztuje miesięcznie 95 euro, a płatność za rok przy opcji comiesięcznych wpłat wynosi 90 euro. Czy samozatrudniony w Niemczech musi się ubezpieczyć? Na pewno tak, to jest sprawa oczywista dla każdego. Robi to nie dla innych, ale dbając o własne bezpieczeństwo.

Czy zatrudnionemu w ramach gewerbe w Niemczech, który przeżył poważny wypadek drogowy w Polsce, należy się renta z uwagi na brak zdolności do pracy?

Jeśli do wypadku doszło podczas stosunku pracy i lekarze przyznają, że taka niezdolność do pracy występuje to jak najbardziej należy się renta. Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem. Jeśli było wykupione ubezpieczenie to należy się także odszkodowanie. Karta ubezpieczenia zdrowotnego zawsze musi być przy osobie ubezpieczonej, właśnie na wypadek takich zdarzeń komunikacyjnych i innych losowych przypadków.

Jaki jest koszt miesięcznego ubezpieczenia dla osoby prowadzącej gewerbe, łącznie ze składkami emerytalnymi?

Składki uzależnione są od przychodu i wynoszą odpowiednio:

EuroKV
EuroKV
 1. Jeśli dochód średni miesięczny netto nie przekracza 1452,50€ – to składka wynosi około 260€
 2. Jeśli dochód średni miesięczny netto leży między 1452,50€ – 2178,75€, to składka wynosi około 380€
 3. Jeśli zaś dochód przekracza 2178,76€, to składka rośnie procentualnie aż do zarobku 4.237,50€ i przy najwyższym zarobku osiąga maximum, czyli około 740,00€

Powyższe kwoty dotyczą wyłącznie ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie emerytalne ma składki  wyznaczone przez osobę ubezpieczoną. Do państwowego ubezpieczenia emerytalnego należy zapłacić 85,00€ miesięcznie.

Właśnie zakładam małą gewerbe, kiedy powinnam wybrać ubezpieczenie?

Ubezpieczenie należy mieć od razu, czyli od pierwszego dnia prowadzenia małej działalności.. Kasę chorych należy wybrać samodzielnie. Można liczyć także na wsparcie Eurokv.de. Polskojęzyczna obsługa naszych doradców oraz niskie ceny polis to poważne argumenty przemawiające za kupnem polisy.

 

 1. Dobra polisa dla małego przedsiębiorcy

Polacy odchodzą od etatów w Niemczech. Coraz częściej wybierają wariant gewerbe. Dzięki niemu zyskują niezależność i lepsze zarobki. Eurokv.de jest skłonne niedrogo pomóc małym firmom. Nasza oferta to doskonała jakość w niskiej cenie. Z nami warto ubezpieczyć się solidnie oraz na długi czas. Nasze polisy to najlepsza sprawa dla każdego.

 

 1. Polisę koniecznie kup

Zakładasz gewerbe? Nie masz żadnej polisy? Nie ryzykuj, kup dobrą polisę zdrowotną, dodaj do niej opcje wypadkową i chorobową, zalecane są także warianty OC oraz emerytalny. Z nami na pewno będziesz miał doskonałą opiekę medyczną w cenie składki. Nie zapominaj, że tylko niemieckie polisy mają odpowiednią wartość i nie ograniczają kwot na leczenie. Nie zdawaj się na żadne inne polisy niż niemieckie ubezpieczenia zdrowotne.

 

 1. Gewerbe w pełni zabezpieczona

Mała firma jest traktowana tak, jak wszyscy – musi mieć polisę zdrowotną. Nie ma odwołania od tego obowiązku. Warto dbać o polisę i radzić sobie doskonale dzięki temu wsparciu. Grypa? Przeziębienie? Wypadek drogowy? Nie martw się, zadbamy o Ciebie i pomożemy Tobie w codziennych problemach zdrowotnych – wizyta u lekarza w ramach polisy to normalna sprawa. Eurokv.de poradzi najlepszą polisę.

 

 1. Czy polisy są ogromnie drogie?

Informacje o wielkich cenach polis to mit. Polacy mogą mieć doskonałe polisy za 30, 55, 75 czy 90 albo 95 euro. Wszystko zależy od tego jaką działalność prowadzi dana osoba i jakie ryzyka ponosi. Z nami warto mieć polisę, bo to doskonałe wsparcie. Niejedna gewerbe może z takiego wsparcia czerpać pełne korzyści. Wystarczy poznać oferty i wybrać najlepszą z nich.

 

 1. Dla gewerbe to, co najlepsze

Eurokv.de od lat pomaga Polakom zatrudnionym w Niemczech, wspiera również polskie gewerbe, czyli jednoosobowe firmy. Dzięki naszym doradcom praca w ramach gewerbe jest doskonale zabezpieczona. Klienci mogą liczyć na takie wsparcie, a nasze polisy są nie tylko dobrej jakości, ale też cechuje je niewysoka cena.

 

 1. Eurokv.de to oferta dla każdego

Zapraszamy do Eurokv.de – pomożemy w podjęciu ważnej decyzji, czyli dobierzemy najlepszą polisę ubezpieczeniową. Niejedna osoba taką polisę pragnie mieć, bo to jest dla niej niezwykle ważna sprawa. Dobra polisa ma znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa – w ramach polisy ujęte są usługi medyczne o nieograniczonej wartości. Polisa zdrowotna jest obowiązkowa od 2009 roku, ważne tylko, aby wybrać najlepszy wariant dla siebie.

 

 1. de to doskonałe wsparcie

Eurokv.de jest najlepszym wsparciem dla każdego. Dzisiaj jeden mejl czy jeden telefon pozwalają na podjęcie decyzji o wyborze polisy. Nasi doradcy czekają na klientów, mając dla nich najlepsze oferty. Doświadczenie, wiedza i kompetencje naszych doradców są gwarancją najlepszego wyboru zdrowotnej polisy. Z nami współpracuje się dobrze, rzetelnie i szybko dokonuje się wyboru produktu ubezpieczeniowego.

 

 

 1. Oferujemy polisy

Eurokv.de posiada między innymi ubezpieczenia gewerbe, które są lepsze od polskich polis, ponieważ nie stosują limitów na leczenie. Ubezpieczenie zdrowotne 2018 dla gewerbe to nasz hit. Setki firm korzystają z naszej pomocy. Mamy produkty doskonałej jakości, w cenach od 30 do 100 €. Z nami warto dbać o swoje bezpieczeństwo i zapewnić sobie doskonałe leczenie.

 

 1. Zdowie zawsze pod ochroną

Zdrowie naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Dlatego mamy doskonałe ubezpieczenie za granicą dla samozatrudnionych Polaków. W ramach polisy są wizyty u internisty, lekarzy specjalistów, badania ogólne oraz specjalistyczne, pomoc ratownika medycznego, transport do placówki szpitalnej. Nasze polisy są doskonałe, a limitów nie stosują żadnych. Warto o takie polisy dbać, bo ich wartość jest o wiele lepsza niż polis konkurencyjnych firm.

 

 1. Gewerbe a Eurokv.de

Eurokv.de znana jest na niemieckim rynku gospodarczym. W branży ubezpieczeń działa od lat. Ubezpieczenie zdrowotne cena to doskonały parametr naszych usług. Wachlarz cen zaczyna się od 30 €, a kończy na 65 €. Są to zatem polisy niedrogie, a dające gwarancję jakości. Doradztwo naszych ekspertów oraz pełna obsługa klienta są zapewnione. Zapraszamy do kontaktu, a rozwiejemy wszelkie wątpliwości.