Menu Zamknij

Ubezpieczenie zdrowotne – dla Gewerbe w Niemczech

Ubezpieczenie zdrowotne – dla Gewerbe w Niemczech-

Pytania dotyczące niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych, czyli co warto wiedzieć

Niemcy to kraj stosujący przepisy. Dba także o zdrowie pracowników. Polacy zatrudnieni w niemieckich firmach muszą mieć polisy zdrowotne. Na rynku dostępne są różne rodzaje polis, a doradcy potrafią podpowiedzieć jaka jest najlepsza dla danej osoby. Pytania dotyczące niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych zadaje sobie wiele osób. Są one czasami dość skomplikowane, ale pracownicy Eurokv.de znają odpowiedzi na nawet bardzo zaawansowane pytania. Specjalizują się w takiej dziedzinie i doskonale potrafią pomóc każdej osobie zainteresowanej posiadaniem dobrego ubezpieczenia.

Jakie są ceny polis ubezpieczeniowych?

Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl

Taryfy polis są zróżnicowane, wcale nie muszą być wysokie. Przykładowo: Pracownicy sektora budowlanego, którzy nie należą do grupy ryzyka za jeden miesiąc płacą 75 euro miesięcznie (72  euro ubezpieczenie zdrowotne, OC wynosi 1,5 euro, a opcja wypadkowa to 1,5 euro), a za trzy miesiące płacą 65 euro miesięcznie. OC mogą mieć już za 18 euro za trzy miesiące posiadania polisy. Gewerbe ubezpieczenie to niewysoka kwota, a firmy spokojnie mogą sobie pozwolić na kilkadziesiąt euro miesięcznie. Tanie ubezpieczenia zdrowotne Niemcy są obowiązkowe i przydają się zawsze oraz każdemu. Taryfa AG5 przeznaczona jest dla sektora budowlanego z ryzykiem – płatność miesięczna wynosi 95 euro, a płatność za rok przy comiesięcznych wpłatach wynosi 90 euro. Jakie są ryzyka? Mianowicie są to różne ryzyka wypadkowe, na które narażeni są pracownicy zatrudnieni w sektorze budownictwa (upadki z wysokości, potłuczenia, zranienia, itp.). Nie tylko gewerbe czy pracownicy muszą płacić ubezpieczenia. Również studenci mają obowiązek posiadania polisy. Taryfa Student S22 to jest taryfa za 36,50 euro, a w jej ramach ujęte jest ubezpieczenie zdrowotne (35 euro) oraz OC (1,5 euro).  Umowa dla studenta zawierana jest na minimum 1 miesiąc, a maksymalnie 12 miesięcy, czyli cały rok. Ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech nie jest wcale drogie, a daje pełne leczenie. Każda osoba powinna wydać kilkadziesiąt euro, aby zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo. Tanie ubezpieczenia w Niemczech są na pewno koniecznością i sprawą najwyższej wagi. Karta ubezpieczenia zdrowotnego musi być zawsze przy osobie ubezpieczonej, aby bezpieczeństwo było zapewnione. Pytania dotyczące niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych są często zadawane.

 

Czy Polak, który w Niemczech otworzył działalność gospodarcza (Gewerbe) jest zobowiązany wykupić ubezpieczenie?

Internet często zawiera błędne informacje, dlatego nie wolno wierzyć bezkrytycznie internetowym źródłom, lecz trzeba samemu sprawdzić co jest obowiązkiem danej osoby. Błędne informacje to często efekt dziennikarskiej nierzetelności lub braku wiedzy.

Według niemieckich regulacji wszystkie osoby zameldowane w Niemczech muszą zakupić właściwe ubezpieczenie zdrowotne. Podstawą jest  § 193 VVG. W ramach każdego ubezpieczenia musi być uwzględnione leczenie ambulatoryjne (realizowane u lekarza) lub kuracja szpitalna. Umowa ubezpieczenia zawierać musi wkład własny niższy niż 5.000 EUR, a firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana posiadać solidne pozwolenie do prowadzenia działalności w Niemczech. Ubezpieczenie nie może mieć limitów kwotowych na leczenie, co oznacza, że polisa jest pełnowartościowa. W ramach ubezpieczenia ujęte są koszty leczenia u lekarza oraz procedur realizowanych w szpitalu. Leczenie stomatologiczne nie jest integralną częścią pakietu. Ustawa zobowiązuje do posiadania polisy każdą małą działalność oraz inne osoby, które mieszkają w Niemczech niezależnie od tego jaki zawód w tym kraju wykonują.

Ubezpieczenia zakupione w Polsce, czyli na przykład EKUZ, KRUS lub inne mają limity na leczenie, co oznacza, że nie są pełnowartościowe, czyli nie chronią w pełni. Jedynie niemiecka polisa daje pełne pokrycie wydatków na leczenie. Odpowiedź na pytania dotyczące niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych znają eksperci.

 

Jakie są rodzaje ubezpieczeń? Można się pogubić, a teksty publikowane w internecie nie dają odpowiedzi na wątpliwości.

Osoby mające gewerbę mogą korzystać z dwóch systemów dających im ochronę ubezpieczeniową:

Ubezpieczenia ustawowego, takiego jak AOK, TK, BKK itp. (istnieje obecnie około 110 ubezpieczalni w Niemczech). Warunkiem korzystania z takiej oferty ubezpieczeniowej jest bycie w posiadaniu ustawowego ubezpieczenia w Niemczech. Na przykład pracownik zakłada swoja działalność i korzysta z usług dotychczasowo posiadanej państwowej kasie chorych. Polak w Niemczech może też założyć państwowe ubezpieczenie pod pewnymi warunkami: w Polsce musiał być przez co najmniej dwanaście miesięcy ubezpieczony w ZUS lub KRUS i mieć przerwę nie dłuższą między zakończeniem ubezpieczenia w ZUS lub KRUS oraz zainicjowaniem nowego ubezpieczenia w Niemczech niż kwartał, czyli trzy miesiące. Jak wejść w posiadanie takiego ubezpieczenia: Należy koniecznie złożyć w wybranej kasie chorych wniosek na tzw. dobrowolne ubezpieczenie (Freiwillige Versicherung) i przekazać własny numer PESEL. Niemiecka ubezpieczalnia jest w stanie uzyskać na podstawie PESEL historię ubezpieczenia z Polski (E 104).

Wysokość składki takiego ubezpieczenia jest liczona proporcjonalnie do dochodów (stan 07.2017, przykład AOK):

 • Dochód do 1,487,50 EUR – składka ubezpieczenia liczona jako 267,01 EUR
 • Dochód od 1,487,50 EUR do 2.231,25 EUR – składka ubezpieczenia skalkulowana została na kwotę 390,25 EUR
 • Dochód powyżej 2.231,25 EUR – składka ubezpieczenia oznacza dochód x 19,75% (procent ma w sobie wszelkie składniki ubezpieczenia).
  Przykład obliczania składki: dochód 3.000 EUR x 19,75% = 592,50 EUR miesięcznie, ale maksymalnie kwota nie jest wyższa niż 791,70 EUR miesięcznie.

Skąd kasa chorych uzyskuje informacje o dochodach danej osoby?
Od 2011 roku w Niemczech każda osoba mająca zameldowanie w tym kraju jest w posiadaniu numeru identyfikacji podatkowej steuerliche Identifikationsnummer (IdNr). Dzięki temu kasa chorych może dokładnie sprawdzić wysokość dochodów z poprzedniego roku fiskalnego, nie ma z tym żadnego problemu. Jeśli dochody te są wyższe niż suma zadeklarowana w ubiegłym roku, wtedy do składek ubezpieczeniowych należy koniecznie uiścić pewną dopłatę. Pytania dotyczące niemieckich ubezpieczeń zdrowotnych zasługują na odpowiedź.

 

Ubezpieczenie prywatne, np. Hanse-Merkur, Continentale, Allianz, DKV itp. To dodatkowa możliwość. Takich ubezpieczeń jest około 50 w Niemczech, zatem wybór jest dość duży.

Takie ubezpieczenie dedykowane jest osom prowadzącym w Niemczech własną działalność (Gewerbe), ale jest też odpowiednie studentów oraz osób bez stałego zatrudnienia w tym kraju.

Takie ubezpieczenie jest doskonałe dla osób rozpoczynających swój pobyt w Niemczech i pracujących jako prowadzący małą gewerbe, czyli samozatrudnienie. Stosowane są specjalne, długoterminowe taryfy.
Na wysokość miesięcznej składki mają wpływ wiek osoby ubezpieczonej oraz długość jej zamieszkania w Niemczech.

Podstawowe składki tego ubezpieczenia są liczone korzystnie, wcale nie muszą być bardzo drogie. Od 80 EUR miesięcznie na pierwsze pięć lat zamieszkania na terytorium Niemiec – tyle wynosi przykładowa stawka polisy. Są one idealne dla osób pracujących i mieszkających przez jakiś czas w Niemczech, które nie są pewne, czy chcą osiedlić się w tym kraju na stałe. Z takiego ubezpieczenia można zrezygnować, czyli na przykład przy wyjeździe z Niemiec lub zmianie pobytu w tym kraju na pobyt stały.

Eurokv.de pomoże, zadzwoń do nas, gdy nie masz polisy

Jeśli nie zakupiłeś polisy to koniecznie napisz do nas mejla lub zadzwoń. Dla każdego mamy autorską polisę, dobraną specjalnie dla danego człowieka. Pomożemy bezpłatnie i zadbamy o każdego klienta najlepiej, jak to jest możliwe.
Brak obowiązkowej polisy zdrowotnej to ogromne zobowiązania (koszty leczenia, konieczność zapłaty zaległych składek).
Polisę najlepiej kupić na samym początku pobytu w Niemczech. Na naszej stronie jest kalkulator składek, dlatego można samodzielnie online wszystko policzyć i podjąć decyzję o wyborze najlepszej polisy. Doradca może pomóc bezpłatnie i bardzo solidnie. Eurokv.de pomaga najlepiej, dlatego koniecznie trzeba skontaktować się z nami.

 

 1. Czy warto mieć polisę zdrowotną?

Polisa zdrowotna w Niemczech to konieczność dla każdej zameldowanej w tym kraju osoby. Tanie polisy zdrowotne w Niemczech to doskonałe wsparcie. Dzięki nim można korzystać z usług lekarza i otrzymać pomoc medyczną w razie wypadku. Zapraszamy do kontaktu z Eurokv.de. Nasza pomoc jest nieoceniona. Doradcy są dostępni online lub w naszych biurach, a porady są udzielane nieodpłatnie.

 1. Mamy ofertę dla każdego

Eurokv.de to firma troskliwa. Dbamy o studentów, pracowników, właścicieli gewerbe. Polisy są w cenie od 30 do 80 euro. Cena polisy uzależniona jest od wieku osoby ubezpieczonej oraz czasu jej pobytu na terenie tego kraju. Nie wiesz jak sobie poradzić z wyborem polisy? Boisz się złego wyboru? Chcesz się poradzić profesjonalisty? Zadzwoń do nas, a nasza pomoc na pewno będzie wyjątkowa. Nasi doradcy czekają na Ciebie, dzwoń, nie ma na co czekać.

 

 1. Jakie są nasze polisy?

Eurokv.de posiada doskonałe polisy – niedrogie, pełne, bez limitów kwot na leczenie. Jakość w dobrej cenie to walor oferowanych przez nas rozwiązań. Opiekunka osoby starszej ma polisę już od 30 euro miesięcznie, czyli za 1 euro dziennie. Dzisiaj klienci mogą wybierać i przebierać w polisach. Ubezpieczamy każdą osobę, nawet osoby z grup ryzyka zatrudnione w sektorze budowlanym.

 

 1. Nasze polisy, Wasze bezpieczeństwo

Eurokv.de dba o klientów. Ma doskonałe polisy, które dają ogromne bezpieczeństwo. Wysoka jakość, dobra cena, najlepsze rozwiązania – to można mieć w ramach każdej polisy. Już za 30 euro miesięcznie opiekunka seniorów będzie miała pełne leczenie. Za 75 euro ubezpieczymy pracowników budowlanych. Studenci mogą mieć polisę za 36,50 euro miesięcznie. Kwoty są nader umiarkowane, a ochrona pełna. Nie warto szukać lepszej polisy, bo takiej nie ma.

 1. Czy warto wybrać Eurokv.de?

Wybór Eurokv.de to wybór dobrej polisy oraz solidnej ochrony. Niejednej osobie taka polisa się przydaje i ma dla niej znaczenie. Eurokv.de pomaga każdemu. Eurokv.de to najlepsza ochrona dla każdego. Doskonałe polisy pomagają zabezpieczyć każdą osobę. Dzisiaj klientom oferujemy pełne bezpieczeństwo. Żaden EKUZ, KRUS czy polisa prywatna z Polskie nie daje pełnego bezpieczeństwa.

 1. de dla klientów

Eurokv.de to solidna firma. Mamy doświadczenie, wiedzę i pomagamy wszystkim. Nasze polisy dają ochronę bez ograniczeń. W portfolio mamy polisy zdrowotne, OC, wypadkowe, chorobowe. Nasze produkty są najwyższej klasy i wyjątkowej wartości. Studenci, pracownicy oraz właściciele małych firm mogą liczyć na najlepsze polisy. Dzisiaj trzeba mieć doskonałą polisę i mieszkać na terenie Niemiec w pełni bezpiecznie.

 1. Dla młodego i starszego, dla każdego

W Niemczech można mieszkać i pracować bezpiecznie, ale tylko mając dobrą polisę. Polisy zdrowotne, OC, wypadkowe i chorobowe mamy w swoim portfolio. Eurokv.de poradzi każdemu. Z nami życie w Niemczech jest doskonałe. Polisa chroni i pozwala leczyć się w przychodni, szpitalu, korzystać z rehabilitacji oraz pomocy ratowników medycznych. Taka polisa to doskonała ochrona, żadne polskie ubezpieczenie nie może jej zastąpić.

 1. Polisą chroni najlepiej

Polisa zdrowotna to obowiązek w Niemczech. Ponad 80 000 osób w Niemczech nie ma ubezpieczenia, ale oznacza to dla nich ogromne ryzyko. Dobre leczenie oraz pełną pomoc zapewnia tylko niemieckie ubezpieczenie zdrowotne. Wiedzą o tym ci, którzy interesują się polisami. Eurokv.de i doradcy naszej firmy chętnie poradzą i pomogą wybrać najlepszą ofertę. Po cóż kupować drogie AOK za 350 euro miesięcznie, gdy my mamy polisy w cenach od 30 do 80 euro. Ubezpieczyć się z nami to najlepsze rozwiązanie.

 1. Jak mieszkać w Niemczech bez ryzyka?

Niemcy to kraj bezpieczny, ale prywatne leczenie w tym kraju jest ogromnie drogie. Z tego powodu zachęcamy do zakupu polisy zdrowotnej oraz OC. Takie niemieckie ubezpieczenie daje wiele: leczenie ambulatoryjne, leczenie szpitalne, rehabilitację, zakup okularów, zamówienie protez zębowych, przegląd i czyszczenie zębów raz w roku. Polskie polisy mają limitowane kwoty na leczenie. Tylko niemieckie polisy nie mają żadnych limitów.

 

 1. Niemcy to kraj do życia

Niemcy to wspaniały kraj do egzystowania. Polisa zdrowotna jest doskonałym wsparciem, daje wyjątkowe leczenie. Brak takiej polisy oznacza konieczność płacenia składek wstecz. Nie tego oczekują Polacy. Pracownicy z Polski, polskie gewerbe oraz polscy studenci na pewno znajdą optymalne ubezpieczenie zdrowotne w Eurokv.de. Mamy świetną ofertę dla każdego, z nami warto się ubezpieczyć i żyć na terenie Niemiec. Polisę można w każdej chwili wypowiedzieć.

ubezpieczenia gewerbe
ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech