Menu Zamknij

Ubezpieczenie zdrowotne – Profi jeśli chodzi o ubezpieczenia

Nasze hity ubezpieczeniowe

1. UBEZPIECZENIE DLA BUDOWLANKI – 55 €/miesiąc (zawiera ubezpieczenie w Polsce)

2. UBEZPIECZENIE DLA PRACOWNIKÓW FIZYCZNYCH

JEDNA CENA – 3 UBEZPIECZENIA !

Łatwa obsługa ubezpieczenia: 

 • plastikowa karta ubezpieczeniowa
 • aplikacja na telefon
 • błyskawiczne przedłużenie polisy
 • wszystkie taryfy bez dopłaty – miażdżymy konkurencję – nikt nie oferuje takiej taryfy !
 • bezgotówkowe rozliczenie kosztów leczenia na podstawie gotowego wniosku
 • płatność bez konieczności posiadania konta bankowego w PL lub DE
 • płatność z polskiego konta w złotówkach

Infolinia

+49 2171 7769612

email

poczta@eurokv.de

Skype

eurokv

Tanie ubezpieczenia zdrowotne w Belgii

Ubezpieczenie zdrowotne na czas wyjazdu Belgii

Rynek ubezpieczeń w Belgii ma do zaoferowania wiele wariantów ubezpieczenia zdrowotnego dla cudzoziemców przebywających w tym kraju. Nie musisz samodzielnie przedzierać się przez setki ofert ubezpieczeniowych w dodatku publikowanych w obcym języku, którego może jeszcze nie znasz na tyle by posługiwać się nim swobodnie. Zrobimy to za Ciebie – w EuroKV.pl pracuje zespół doradców ubezpieczeniowych, specjalizujących się w polisach dla Polaków, wyjeżdżających za granicę bez względu na kierunek, charakter i okres pobytu poza granicami naszego kraju. Zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem już dziś.

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne zawrzeć musi każdy kto mieszka w Belgii i ma co najmniej 25 lat, a także osoby młodsze niż 25 lat, które tu pracują albo otrzymują zasiłek dla bezrobotnych. Dzieci i młodzież do lat 25 (jeśli nie jest jeszcze finansowo niezależna) zapisywane są automatycznie do kasy chorych, do której należy głowa rodziny.

Ubezpieczenie zdrowotne w Belgii obejmuje koszty opieki medycznej oraz zasiłki macierzyńskie, chorobowe i inwalidzkie oraz pokrywa okres niezdolności do pracy czy inwalidztwo powstałe na skutek choroby.

Kasy chorych w Belgii:

 • Liberalne Kasy Chorych (Liberale Mutualiteiten)
 • Socjalistyczne Kasy Chorych (Socialistische Mutualiteiten)
 • Chrześcijańskie Kasy Chorych (Christelijke Mutualiteiten)
 • Niezależne Kasy Chorych (Onafhankelijke Ziekenfondsen)
 • Neutralne Kasy Chorych (Neutrale Ziekenfondsen)

Oprócz ww. w Belgii funkcjonuje federalna kasa chorych. Jest to „Hulpkas voor Ziekte- en Invaliditeitsverzekering” oraz prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują szerszy pakiet usług medycznych i znacznie wyższy poziom świadczeń w przychodniach czy szpitalach. Wszystkie kasy chorych w Belgii działają na podobnych zasadach, a jej członkowie mają możliwość wyboru kasy chorych i lekarza/szpitala, w którym się leczą. Ważne, by lekarz miał podpisaną umowę z kasą chorych.

O wyborze kasy chorych decyduje indywidualnie pacjent.

Tanie ubezpieczenia dla Polaków w Belgii

Gdzie kupić tanie ubezpieczenie na wyjazd do Belgii? Ile kosztuje ubezpieczenie na wyjazd do pracy? A może nie muszę się ubezpieczać? Masz wątpliwości? My wiemy jak je rozwiać. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z EuroKV, dotyczące ubezpieczenia i możliwości tanich składek. W EuroKV.pl przedstawimy Ci wachlarz możliwości ubezpieczenia dla Ciebie i Twoich bliskich w trakcie pobytu w Belgii. Zapraszamy do kontaktu.

Zasady ubezpieczenia w Belgii

Ubezpieczenie w państwowej kasie chorych pokrywa zaledwie około 70% wydatków zdrowotnych i taki procent kosztów jest zwracany pacjentom. Osoby niżej uposażone mogą wnioskować o zwrot kosztów w wysokości 90%.

Opłaty za świadczenia medyczne w Belgii można podzielić według klasyfikacji administracyjnej lekarzy:

 • lekarzy, którzy w pełni zaakceptowali wysokości opłat za wszystkie usługi medyczne
 • lekarzy, którzy częściowo i pod warunkami zaakceptowali wysokości opłat za poszczególne usługi medyczne
 • lekarzy, którzy nie podpisali umów z kasami chorych i poziom cen ustalają indywidualnie

Zalecanym jest by przed wyborem lekarza sprawdzić, do której z klas należy lekarz, ośrodek zdrowia czy szpital. Ustrzeże nas to przed dodatkowymi czy znacznie wyższymi kosztami leczenia, które może nie zostać zrefundowanym.

Istotna informacja! Jeżeli ubezpieczyłeś się niedawno, to przez pierwszych 6 miesięcy nie będziesz miał prawa do zwrotu kosztów leczenia w Belgii, chyba że udowodnisz, że w Polsce też byłeś ubezpieczony.

Belgia czy Niemcy? W każdym kraju musisz mieć ubezpieczenie zdrowotne !

Nieważne, w którym kraju zdecydujesz się podjąć pracę, my w euroKV mamy dla Ciebie plan na tanie ubezpieczenie zdrowotne. Czy wiesz, że aby cieszyć się kompleksowym ubezpieczeniem zdrowotnym w Niemczech, nie musisz płacić fortuny, ani być zatrudnionym na umowę o pracę? Najlepsze i najtańsze ubezpieczenie zdrowotne dla Polaków, możesz mieć już od 30€ miesięcznie.

Możesz również dokupić do niego ciekawe dodatki, jak ubezpieczenie OC w życiu zawodowym lub prywatnym.

Zastanawiasz się co pokrywa ubezpieczenie zdrowotne dla Polaków w Niemczech? W cenie od 55 €  miesięcznie masz bezpłatne leczenie i wizyty lekarskie, pełne pokrycie kosztów pobytu w szpitalu oraz darmowe leki przepisane przez lekarza. Ponadto otrzymujesz dofinansowanie zakupu okularów oraz protez zębowych i ich napraw. Ubezpieczenie można zawrzeć na czas od 1 miesiąca wzwyż.

Kiedy muszę się ubezpieczyć w Niemczech czy Belgii ? Czy mam mieć wykupione ubezpieczenie zdrowotne już w chwili wjazdu do innego kraju UE, czy zameldowania się w innym kraju? A może mam na to czas i mogę je wykupić po 3 miesiącach pobytu w Niemczech?

Planując wyjazd do Belgii czy Niemiec na dłuższy pobyt, zwłaszcza o charakterze zarobkowym każdy cudzoziemiec, a więc i obywatel Polski winien zaopatrzyć się w stosowne ubezpieczenie zdrowotne i posiadać je już w momencie wjazdu na teren Niemiec. Obowiązek ten jest uregulowany prawnie odgórnie przez prawodawcę niemieckiego i przepisy Unii Europejskiej, do której należy nasz kraj.

Jeżeli Twój pobyt w Niemczech ma charakter turystyczny, lub przebywasz tutaj by znaleźć pracę, a pobyt nie przekroczy 3 miesięcy wystarczającym ubezpieczeniem dla Ciebie jest prywatne ubezpieczenie turystyczne wykupione przed wyjazdem lub ubezpieczenie na bazie karty EKUZ.

Po 3-miesięcznym pobycie w Niemczech jesteś zobligowany do podjęcia formalności związanych z uporządkowaniem Twojego statusu – powinieneś się zameldować i wykupić ubezpieczenie zdrowotne w państwowej lub prywatnej kasie chorych.

Do wyboru masz ponad 150 instytucji ubezpieczeniowych w Niemczech i tylko od Twoich osobistych preferencji i zasobności portfela zależy czy ubezpieczysz się w państwowej kasie chorych, czy prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Istotne jest byś posiadał ubezpieczenie zdrowotne, które pozwoli Ci na dostęp do niemieckiej służby zdrowia w przypadku choroby, wypadku, zabiegu chirurgicznego czy rehabilitacji.

Czy ubezpieczenie państwowe w Belgii jest skuteczne?

Mając na uwadze fakt, że podstawowe ubezpieczenie zdrowotne nie pokrywa wszystkich kosztów leczenia zalecanym jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dzięki prywatnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu uzyskujemy m.in. dostęp do leczenia stomatologicznego, zakupu szczepionek, lepszych warunków w szpitalach czy wyższej refundacji kosztów.

Po tanie ubezpieczenia zdrowotne w Belgii zapraszamy do doradców ubezpieczeniowych euroKV. Dobierzemy takie, które nie tylko zminimalizuje koszty leczenia ponoszone z własnej kieszeni ale i zapewni pełen pakiet usług medycznych nieobjętych umową z państwową kasą chorych.

Jeżeli nie Belgia, a Niemcy? Tutaj też działamy i oferujemy tanie ubezpieczenia zdrowotne !

Planując pobyt w Niemczech bez względu na jego charakter obowiązkowo musimy nabyć ubezpieczenie zdrowotne na okres jaki będziemy przebywać za granicą i to bez względu na jego charakter. Niestety, w większości przypadków ubezpieczenie zdrowotne z Polski jest niewystarczającym, a karta EKUZ potwierdzająca posiadanie ubezpieczenia NFZ w Polsce może służyć nam tylko w niektórych przypadkach.

Na pewno nie możesz korzystać z ubezpieczenia EKUZ, gdy prowadzisz w Niemczech własną firmę gewerbe.

Wtedy powinieneś sam zadbać o ubezpieczenie zdrowotne i wybrać spośród 2 rodzajów ubezpieczenia zdrowotnego, jakie oferuje niemiecki system opieki zdrowotnej.

Rodzaje ubezpieczeń w Niemczech dla osób pracujących oraz właścicieli działalności gospodarczych np. gewerbe:

Państwowe ubezpieczenie zdrowotne – GKV – gesetzliche Krankenversicherung

W przeciwieństwie do Polski, gdzie mamy tylko jedną państwową kasę chorych, w Niemczech funkcjonuje ponad 100 kas chorych. Najbardziej znane kasy chorych to AOK, TK czy DAK. Składka w państwowej kasie chorych jest uzależniona od naszych dochodów – nie ma znaczenia nasz stan zdrowia czy wiek jak ma to miejsce w prywatnej kasie chorych.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – PKV – private Krankenverschicherung

Jest to ubezpieczenie zdrowotne bardzo popularne wśród osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą np. gewerbe w Niemczech. Prywatne ubezpieczenie spełnia wszystkie wymogi ustawy o obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego i opiekuńczego w Niemczech. Składki są naliczane od wieku i stanu zdrowia ubezpieczonego a nasze dochody nie grają roli, czego pozytywnym skutkiem jest to, że ich wysokość jest często niższa niż w ubezpieczeniu państwowym.

Cechy prywatnego ubezpieczenia:

 • zgodne z warunkami ustawy o obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego i opiekuńczego w Niemczech
 • wysokość składki uzależniona od stanu zdrowia, wieku, zawodu i stylu życia
 • składka uzależniona od zakresu polisy i wybranych świadczeń
 • wysoki poziom usług, możliwość wyboru lekarzy w tym wysokiej klasy specjalistów
Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl

Otwarte granice Unii Europejskiej sprzyjają prowadzeniu firmy w innym kraju niż Polska. Na gewerbe w Niemczech decyduje się wielu Polaków, specjalistów w branży budowlanej i remontowej. Jest to prosty sposób na zarobienie dobrych pieniędzy, pracując na własny rachunek. Nie wolno jednak zapomnieć o tym, że w takiej pracy warto mieć dobre ubezpieczenie zdrowotne. A takie kosztuje już od 30 € miesięcznie.

Prowadzenie firmy w Niemczech jest możliwe dla każdego Polaka. Jeżeli zdecydujesz się założyć gewerbe, powinieneś pamiętać o jednej ważnej rzeczy – nie odprowadzasz składek na ubezpieczenie zdrowotne, opieka medyczna jest dla Ciebie płatna. Ale aby móc to zmienić, wystarczy tylko zakupić polisę obowiązującą od jednego miesiąca i kosztującą od 30 euro, a dla tych, którzy nie mają w Polsce ubezpieczenie, od 55 € za miesiąc