Menu Zamknij

Czas na ubezpieczenie zdrowotne w Belgii? Czas na kontakt z euroKV

Wybierając się w podróż lub na dłuższy pobyt np. związany z pracą czy prowadzeniem działalności gospodarczej pomyśl zawczasu o obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym, jakie musi mieć każda osoba tam przebywająca, zameldowana czy pracująca.

W celu korzystania z systemu opieki zdrowotnej należy zarejestrować się w belgijskiej kasie chorych. Członkiem Kasy Chorych zostaje się  po przepracowaniu 120 dni w okresie sześciu miesięcy.

Obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne zawrzeć musi każdy, kto mieszka w Belgii i ma co najmniej 25 lat, a także osoby młodsze niż 25 lat, które tu pracują albo otrzymują zasiłek dla bezrobotnych. Dzieci i młodzież do lat 25  zapisywana jest automatycznie do kasy chorych, do której należy rodzic.

Infolinia

999 888 777

email

kontakt@eurokv.pl

Skype

eurokv

Dlaczego państwowe ubezpieczenie zdrowotne nie jest wystarczające w Belgii?

Podobnie jak we wszystkich krajach członkowskich tak i w Belgii świadczenia medyczne, które gwarantuje ustawowa kasa chorych nie pokrywają wszystkich kosztów leczenia a koszt składki jest wysoki. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykupienie prywatnej polisy ubezpieczeniowej, która pozwoli na pełen dostęp do usług medycznych, jakie tylko ustalimy w zakresie ubezpieczenia.

Pamiętaj!

  • Minimalna kwota dobrej polisy to 20.000 € na leczenie i 5.000 € na akcje ratownicze. Musi zawierać ona również transport do kraju
  • EKUZ nie wystarczy, zakup dodatkowego ubezpieczenia do Belgii zaleca sam NFZ

Zgłoś się do doradcy ubezpieczeniowego euroKV i zapytaj o niedrogie ale kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd i pobyt w Belgii.

Musisz wiedzieć, że bez dodatkowego ubezpieczenia w Belgii możesz korzystać z opieki zdrowotnej we wszystkich placówkach służby zdrowia, jednak placówki, które nie mają podpisanej umowy z belgijskim NFZ-em, stosują wyższe stawki za świadczenia medyczne, a zdarza się też bardzo często, że np. za transport do kraju musimy sami zapłacić a kwoty te mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy €.

Co istotne – mając EKUZ nie możesz korzystać z prywatnej pomocy medycznej w Belgii. Karta EKUZ nie obejmuje kosztów akcji ratunkowych ani kosztów powrotu do kraju. Jeśli zależy Ci na bezpłatnym transporcie do domu w przypadku poważnego zachorowania lub odniesienia poważnych obrażeń w wypadku podczas pobytu w innym kraju UE, warto wykupić odrębne ubezpieczenie zdrowotne.

Chcesz uniknąć płacenia za leczenie szpitalne, gdzie koszt doby to minimum 500 €? Wykup niedrogie ubezpieczenie zdrowotne w euroKV.