Menu Zamknij

EuroKV i ubezpieczenie zdrowotne dla budowlanki

rejestracja firmy w Niemczech

UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE DLA BUDOWLANKI EUROKV.DE

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w trakcie pobytu i pracy za granicą jest jednym z kluczowych obowiązków, jakiego każda osoba wyjeżdżająca z Polski winna dopełnić. Zgodnie z prawodawstwem niemieckim już od 2009 roku każdy cudzoziemiec zameldowany i pracujący w Niemczech musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, dające mu prawo do korzystania z niemieckiej służby zdrowia. Branża budowlana, której pracownicy szczególnie narażeni są na wszelkiego rodzaju urazy i choroby zawodowe jest tą, gdzie ubezpieczenie zdrowotne jest koniecznym dla bezpiecznego pobytu i pracy w Niemczech.

Jak wybrać właściwe ubezpieczenie zdrowotne dla budowlanki w Niemczech?

Dobór atrakcyjnego pod względem zakresu i ceny składki ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech nie jest łatwe. Mnogość ofert, jakie są na rynku – pochodzących tak z państwowych kas chorych jak i prywatnych towarzystw ubezpieczeniowych powoduje, że samodzielne znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia może okazać się arcytrudnym zadaniem zwłaszcza dla laika, bez znajomości języka i rynku ubezpieczeń w Niemczech. Dlatego przy wyborze ubezpieczenia zdrowotnego zawsze polecamy skorzystanie z pomocy i konsultacji profesjonalnych doradców ubezpieczeniowych np. kancelarii ubezpieczeniowej eurokv.de.W trakcie konsultacji z doradcą podatkowym nie tylko uzupełnicie Państwo swoją wiedzę na temat ubezpieczeń, ale przede wszystkim będziecie Państwo mieli możliwość dobrać takie ubezpieczenie, które z jednej strony obejmie Państwa pełną ochroną ubezpieczeniową na wypadek choroby w Niemczech, z drugiej nie spowoduje katastrofy finansowej w Państwa kieszeni.

Jak zatem trafnie wybrać ubezpieczenie zdrowotne dla pracownika budowlanego w Niemczech? Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, że w branży budowlanej posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego jest warunkiem, często decydującym o możliwości legalnej pracy w tym zawodzie, czy prowadzenia własnej firmy w branży budowlanej. Nie raz zdarza się, że niemieccy kontrahenci jeszcze przed zleceniem nam danego remontu – budowy będą oczekiwać okazania im dowodu, że posiadamy ubezpieczenie zdrowotne na terenie Niemiec. Warto sobie uświadomić, że w Niemczech nie działa polskie ubezpieczenie NFZ. I to w żadnym wypadku. Ubezpieczenie zdrowotne jakie posiadaliśmy w NFZ może być wykorzystywane za granicą jedynie gdy przebywamy tam w celach turystycznych, odwiedzamy rodzinę czy zwiedzamy Niemcy. Okres korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego NFZ na bazie karty EKUZ jest nie dłuższy niż 3 miesiące, a w przypadku podjęcia pracy w tym okresie i choroby lub urazu wymagającego interwencji niemieckiej służby zdrowia możemy spotkać się z odmową wypłaty odszkodowania, gdy ubezpieczyciel sprawdzi, że w tym czasie pracowaliśmy a nasz cel wyjazdu był zgoła odmienny od deklarowanego turystycznego. Niemiecki system ubezpieczeniowy proponuje osobom podejmującym pracę w branży budowlanej 2 rodzaje ubezpieczenia:

  • Ubezpieczenie zdrowotne ustawowe
  • Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie ustawowe – zwane państwowym możemy wykupić na terenie  Niemiec w jednej z ponad 100 państwowych kas chorych. Prawo do państwowego ubezpieczenia posiadamy tylko w przypadku spełnienia dwóch podstawowych warunków: gdy przed przyjazdem do Niemiec byliśmy ubezpieczeni w Polsce w NFZ przynajmniej przez rok oraz gdy czas między ostatnią składką w NFZ a nowym ubezpieczeniem w Niemczech jest nie dłuższy niż 3 miesiące. Oba te fakty zostaną zweryfikowane przez niemieckie towarzystwo ubezpieczenie już na etapie składania wniosku o ubezpieczenie.

Jeżeli ww. okoliczności nie występują świetnym rozwiązaniem, a jak się bardzo często okazuje także o wiele tańszym jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego w prywatnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto tu zaznaczyć, że niemieckie towarzystwa ubezpieczeniowego według reguły dualizmu rynku ubezpieczeniowego mają takie samy prawa i obowiązki tak względem osoby ubezpieczonej jak i służby zdrowia. Mówiąc wprost: jeżeli wykupisz ubezpieczenie w prywatnym towarzystwie masz pełen dostęp do niemieckiej służby zdrowia na zasadach identycznych jak osoby ubezpieczone w państwowej kasie chorych.

Po opłacalne polisy ubezpieczeniowe dla branży budowlanej zapraszamy do eurokv.de – jednej z najstarszych, działających na niemieckim rynku kancelarii ubezpieczeniowej, specjalizującej się w obsłudze polskich pracowników i przedsiębiorców branży budowlanej w Niemczech.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla budowlanki od 55 € / miesiąc

Tego typu ubezpieczenie jest oferowane obywatelom polskim przyjeżdżającym do pracy w branży budowlanej na okres do 12 miesięcy

1 cena – 3 ubezpieczenia – tak z eurokv.de to możliwe – zdrowotne + wypadkowe ­+ OC

Pokrywa koszt leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego oraz przepisanych leków

rejestracja firmy w Niemczech
ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Pokrywa koszt leczenia stomatologicznego do 300 € oraz materiałów okulistycznych

Medycznie uzasadnione protezy

Pokrywa koszt transportu w przypadku zgonu do kraju + koszty pochówku do 10 tysięcy €

Proste rozwiązanie umowy w przypadku wyjazdu z Niemiec / powrotu do kraju

A wszystko to bez kosztów własnych ( bez tzw. udziału własnego )

Korzyści z posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nabytego w eurokv.de

 

Jesteśmy nowoczesną firmą ubezpieczeniową i nadążamy za trendami – do obsługi ubezpieczenia dajemy:

  • kartę ubezpieczeniową do identyfikacji w trakcie korzystania z usług medycznych
  • aplikację na telefon pozwalająca na kontakt z polskimi lekarzami
  • wszystkie taryfy bez dopłat – konkurencja nie ma szans !
  • bezgotówkowe rozliczenia kosztów leczenia
  • płatność ubezpieczenia bez konieczności posiadania konta w DE – możliwy przelew z PL
  • stała składka przez cały okres ubezpieczenia

Poszukując zatem korzystnego ubezpieczenia w Niemczech koniecznie pomyśl jak celnie eurokv.de może zredukować koszty Twojej składki do absolutnego minimum. My wiemy jak, skorzystaj i już dziś ciesz się niską składką ubezpieczeniową.

ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech
rejestracja firmy w Niemczech, Gewerbe