Menu Zamknij

Niemiecki system ubezpieczeń społecznych 

System ubezpieczeń społecznych jest podzielony jest na kilka filarów:

 • Ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenie opieki pielęgnacyjnej
 • Ubezpieczenie emerytalne
 • Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (przy pracy, dla dzieci w przedszkolu/szkole)
 • Ubezpieczenie od bezrobocia

Obowiązkowe dla obywateli Niemiec jak i cudzoziemców mieszkających, zameldowanych i pracujących lub prowadzących firmy w Niemczech jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego. Przepis ten został wprowadzony w Niemczech w roku 2009 i od tego czasu bardzo skrupulatnie respektowany szczególnie w odniesieniu do cudzoziemców, którzy często unikali regulowania składek na ubezpieczenie. A to tylko pozorna oszczędność, która w konsekwencji może narazić nas na kosztowne konsekwencje finansowe i administracyjne.

Infolinia

+49 2171-7769612

email

kontakt@eurokv.pl

Skype

eurokv

Ubezpieczenia zdrowotne

Tanie ubezpieczenie zdrowotne – czy to możliwe w Niemczech?

Ależ tak, jeżeli szukasz ubezpieczenia zdrowotnego na wyjazd związany z pracą, studiami, turystyką – zgłoś się do doradcy euroKV.  U nas dostaniesz ubezpieczenie zdrowotne już od 1 € dziennie !!!

Bezkonkurencyjna oferta na mail, przez WhatsApp, bez wychodzenia z domu. Każdy rodzaj ubezpieczenia zdrowotnego w euroKV.

Dualny system ubezpieczeń w Niemczech

Obowiązkiem ubezpieczenia zdrowotnego są objęci pracownicy oraz osoby zatrudnione w celu nauki zawodu, pobierający wynagrodzenie za pracę, bezrobotni, osoby prowadzące przedsiębiorstwo rolne, osoby przygotowane do pracy zarobkowej w obiektach pomocy dla młodzieży oraz uczestnicy szkoleń odbywających się w ramach rehabilitacji zawodowej, osoby niepełnosprawne pracujące w warsztatach dla niepełnosprawnych, studenci, praktykanci oraz emeryci i członkowie rodzin pozostający na dożywotniej rencie w sektorze rolnictwa.

System ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech jest unikalny na skalę europejską. Oprócz oczywistych jego zalet, jak powszechność dostępu, wysoka jakość usług w licznych ośrodkach medycznych rozsianych po całych Niemczech jego unikalną cechą jest jego dualność. W odróżnieniu od polskiego systemu ubezpieczeń zdrowotnych ten niemiecki jest o wiele bardziej elastyczny i daje możliwość wyboru ubezpieczenia w państwowej lub prywatnej kasie chorych. O ile większość niemieckiego społeczeństwa jest ubezpieczona w państwowych kasach chorych, których w Niemczech jest ponad 100 (w Polsce przypomnijmy jest tylko jeden ZUS ) to prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe mocno konkurują warunkami ubezpieczenia z państwowymi kasami chorych i zdobywają coraz większe grono chętnych do ubezpieczenia się na znacznie lepszych niż państwowe warunkach. 

Ubezpieczenie państwowe 

Kto może wykupić ubezpieczenie państwowe w Niemczech? Czy wiesz, że nie każdy Polak może ubezpieczyć się w państwowej kasie chorych w Niemczech? Musisz spełnić kilka istotnych warunków, by móc kontynuować polskie ubezpieczenie w niemieckim odpowiedniku NFZ. Dowiedz się więcej od doradcy ubezpieczeniowego euroKV. Wszystkie konsultacje są bezpłatne.

Ile kosztuje składka państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech? 

Czy wiesz, że państwowe ubezpieczenie w Niemczech bywa bardzo często o wiele droższe niż prywatne? Wysokość składki ubezpieczeniowej w państwowej kasie chorych jest obliczana od naszego dochodu. Im więcej zarabiamy, tym większą płacimy składkę na „niemiecki ZUS”. To może być nawet kwota 300-400 € miesięcznie. 

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne lekiem na tanią, kompleksową pomoc medyczną w Niemczech

Alternatywą dla wysokich składek ubezpieczenia państwowego w Niemczech i niestety, nie w pełni refundującej wszystkie wizyty i zabiegi niemieckiej służby zdrowia jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne.

W Niemczech, odmiennie niż w Polsce, każdy obywatel ma do wyboru państwowe lub prywatne ubezpieczenie zdrowotne. I właśnie to prywatne częstokroć jest o wiele tańsze niż ustawowe. Jak to możliwe? Otóż składka w prywatnej kasie chorych jest obliczana nie od wysokości naszego dochodu, lecz od zakresu ubezpieczenia zdrowotnego.

A więc ustalamy zakres świadczeń, które nas interesują, i to jest główny – obok naszego wieku, wyznacznik do obliczenia składki ubezpieczeniowej. W euroKV, które specjalizuje się w ubezpieczaniu Polaków, wyjeżdżających do Niemiec w celach zawodowych – opiekunek, budowlańców, kierowców, hotelarzy, fryzjerki czy pracowników sezonowych możesz takie korzystne ubezpieczenie pozyskać już od 1 € dziennie i to bez żadnych ograniczeń.

  Korzyści z posiadania ubezpieczenia zdrowotnego z euroKV

   Obsługujemy ubezpieczenia w sposób nowoczesny ! do dyspozycji ubezpieczonego oddajemy:

 • plastikową kartę ubezpieczeniową do identyfikacji w trakcie korzystania z usług medycznych
 • aplikację na telefon
 • wszystkie taryfy bez dopłat – konkurencja nie ma szans !
 • bezgotówkowe rozliczenia kosztów leczenia
 • płatność ubezpieczenia bez konieczności posiadania konta w DE – możliwy przelew z PL
 • ubezpieczenie na odległość – nawet w drodze do Niemiec możesz skontaktować się z nami telefonicznie i dostać ubezpieczenie zdrowotne na maila

  Jesteś budowlańcem? Prowadzisz firmę w Niemczech? 

  w euroKV wykupisz najtańsze ubezpieczenie

   Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla budowlanki od 55 € / miesiąc

   Ubezpieczenie zdrowotne na okres do 12 miesięcy

           1 cena – 3 ubezpieczenia – tak z eurokv.pl to możliwe – zdrowotne + wypadkowe + OC

   Pokrywa koszt leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego oraz przepisanych leków

   Pokrywa koszt leczenia stomatologicznego do 300 € oraz materiałów okulistycznych

   Medycznie uzasadnione protezy

   Pokrywa koszt transportu w przypadku zgonu do kraju + koszty pochówku do 10 tysięcy €

Planujesz pracować jako opiekunka seniora? 

Ubezpiecz się najtaniej w euroKV

 

   Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunek od 55 € / miesiąc

   Ubezpieczenie zdrowotne na okres do 12 miesięcy

   1 cena – 3 ubezpieczenia – tak z eurokv.pl to możliwe – zdrowotne + wypadkowe + OC

   Pokrywa koszt leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego oraz przepisanych leków

   Wszystkie świadczenia zagwarantowane pomimo miesięcznej składki

   Ciągłość ubezpieczenia bez konieczności odnawiania

   Ubezpieczenie w Polsce do 6 tygodni gdy przebywasz na urlopie 

   W przypadku wyjazdu do Polski łatwe rozwiązanie umowy bez dodatkowych kosztów

Doradcy euroKV czekają by udzielić Ci bezpłatnych konsultacji w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech 

Konsekwencje braku ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech

Zgodnie z niemiecką ustawą § 193 ust. 4 VVG, osoby nieposiadające ubezpieczenia zdrowotnego, podlegają karze finansowej:

 • do 6 miesięcy kara jest równa wysokości miesięcznej składki
 • za każdy następny miesiąc kara ta wynosi 1/6 składki miesięcznej ubezpieczenia

Oprócz braku dostępu do niemieckiej służby zdrowia – konieczności regulowania za wizyty, leczenie i recepty opłat z własnej kieszeni, a te potrafią być bardzo drogie – nawet idące w tysiące €, narażamy na konsekwencje finansowe także naszych bliskich, których moglibyśmy ubezpieczyć w ramach jednej umowy ubezpieczeniowej.

Deportacja z Niemiec do Polski jest równie częsta co kary finansowe nakładane na unikających ubezpieczenia zdrowotnego. Od 2009 roku posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego przez każdego cudzoziemca, przebywającego w Niemczech dłużej niż 3 miesiące jest – obligatoryjne !