Menu Zamknij

Usługi remontowo-budowlane

Usługi remontowo-budowlane firma w Niemczech

Ostatnie lata w Niemczech to okres znacznego  wzrostu popytu na usługi budowlane przy jednoczesnym niedoborze pracowników budowlanych wszystkich zawodów i specjalizacji.  Dobrą koniunkturę niemiecki przemysł budowlany zawdzięcza wzrostowi gospodarczemu, który nastąpił po światowym kryzysie gospodarczym a korzystają z niego nie tylko lokalne firmy budowlane ale i polska branża budowlana, która coraz szerzej jest obecna na niemieckim rynku. Niemieckie koncerny i firmy developerskie mówią jednym głosem: bez pomocy polskiej branży budowlanej wiele projektów nie byłoby w stanie być ukończonymi w terminie.

Firma budowlana w Niemczech – kto może założyć

Korzystając z koniunktury niemieckiej branży budowlanej Polacy coraz chętniej zakładają własne firmy budowlane w Niemczech. Wysokie dochody, atrakcyjne warunki współpracy, stabilność i solidność rynku budowlanego oraz liczne korzyści, takie jak: dofinansowanie na start działalności w Niemczech, ulgi podatkowe, zasiłki czy możliwość rozliczenia wysokiej kwoty wolnej od podatku sprzyjają polskim przedsiębiorcom branży budowlanej chcącym działać w Niemczech. Większość firm budowlanych jakie są rejestrowane przez Polaków w Niemczech to jednoosobowe działalności gospodarcze typu gewerbe. Jak zatem założyć firmę budowlaną w Niemczech?  Procedura rejestracji właściwie niczym nie różni się od polskich warunków. Należy skompletować odpowiednie dokumenty i ewentualne zezwolenia lub certyfikaty, wypełnić wniosek, złożyć go w urzędzie i…rozpocząć działalność. Jednakże rejestracja firmy budowlanej w Niemczech jest obostrzona pewnymi dodatkowymi wymaganiami, które muszą zostać spełnione.

Na początku musimy podjąć decyzję o formie działalności, jaką chcemy zarejestrować. Zwykle nasi rodacy rozpoczynają legalne świadczenie usług budowlanych od założenia jednoosobowej działalności gospodarczej tzw. gewerbe.

Po podjęciu decyzji o formie działalności należy zadbać o meldunek. Nawet jeżeli masz zamiar przyjeżdżać tylko na konkretne zlecenia to adres zameldowania dla Twojej firmy w Niemczech jest niezbędny dla celów rejestracyjnych. Twoja firma musi mieć adres do zweryfikowania przez wszystkie niemieckie służby. Wsparcie w tej kwestii otrzymasz w Carebiuro.de – firmie wspierającej działalność biznesową Polaków w Niemczech. W ramach naszej działalności jesteśmy w stanie użyczyć Ci adresu zameldowania, pod którym zarejestrujesz swoją firmę. Jest to usługa odpłatna, wynosi zaledwie kilkadziesiąt € ale jest konieczna by mieć adres zameldowania dla działalności za granicą.

Po meldunku czas na rejestrację działalności – skompletowanie dokumentów oraz wypełnienie i złożenie formularza rejestracyjnego może nastręczyć pewnych problemów, zwłaszcza gdy mamy ograniczoną znajomość języka niemieckiego.  Branża budowlana w Niemczech rządzi się pewnymi dodatkowymi wymogami: wprawdzie nie potrzeba tu pozwolenia na pracę, ale na pracę w specjalistycznym zawodzie a do takich należy duża liczba profesji, związanych z budowlanką musisz okazać certyfikat kompetencji i zarejestrować się w niemieckiej izbie rzemiosła. Jeżeli zależy Ci na szybkiej i nieskomplikowanej rejestracji gewerbe bez konieczności meldunku, powinieneś bezwzględnie rozważyć powierzenie tego zadania specjalistycznej firmie np. Carebiuro.de.

Bez zbędnych formalności załatwimy dla Ciebie  adres, pieczątki, maila, szyld, druki firmowe i rejestrację firmy. Nie będziesz musiał chodzić po urzędach, rozmawiać z urzędnikami, wypełniać formularzy po niemiecku. Ponadto zagwarantujemy Ci pomoc w prowadzeniu księgowości, minimalizacji kosztów i maksymalizacji przychodów.

Jakie dokumenty należy posiadać dla szybkiego założenia firmy budowlanej w Niemczech

Czy zakładasz firmę samodzielnie, czy zlecasz jej założenie kancelarii doradczej Carebiuro.de powinieneś przygotować się na skompletowanie pewnych dokumentów, niezbędnych dla rejestracji firmy:

 

 • dwustronna kopia dowodu osobistego lub paszportu
 • pełnomocnictwo do zarejestrowania działalności gospodarczej, jeżeli zlecisz to doradztwu Carebiuro.de
 • udokumentowane uprawnienia do wykonywania konkretnego zawodu,
 • umowa najmu lokalu przeznaczonego do prowadzenia działalności,
 • potwierdzenie zameldowania w Niemczech

 

Pomimo uproszczonych formalności związanych z prowadzeniem gewerbe, przedsiębiorca posiada zobowiązania systemowe m.in. wobec niemieckiego systemu podatkowego i kasy chorych, te główne to:

 

 • rozliczanie i regulowanie podatków
 • opłacanie składek na ubezpieczenie zdrowotne

 

Doradztwo w zakresie prowadzenia i rozliczania firmy budowlanej w Niemczech

W Carebiuro.de otrzymasz też dalsze wsparcie w prowadzeniu firmy budowlanej w Niemczech. Główne zadania, jakie ciążą na przedsiębiorcy budowlanym w Niemczech to:

 • uzyskanie numeru identyfikacji podatkowej – niezbędne w celach rozliczania z niemieckim fiskusem, kontaktów z urzędem skarbowym, identyfikacji firmy w momencie wpłacania zaliczek na podatek dochodowy oraz składania rocznego zeznania podatkowego, obowiązek płacenia podatków mają wszyscy obywatele Niemiec i obcokrajowcy, którzy tam pracują oraz posiadają firmy;
 • pozwolenie na pracę w danej branży –branża budowlana wymaga specjalnych kwalifikacji potwierdzonych dyplomem mistrza czy rzemieślnika. Można to zweryfikować w Izbie Rzemieślniczej, a jeżeli nasz zawód znajduje się na liście Izby należy się postarać o jej członkowstwo. Szczególnie zawody związane z budowlanką i remontami wymagają potwierdzenia naszych kwalifikacji i przynależności do Izby Rzemiosła,
 • ubezpieczenie zdrowotne – prowadząc własną działalność w Niemczech musisz być ubezpieczony. Coraz częściej niemieccy kontrahenci i zleceniodawcy oczekują poświadczenia wiarygodności polskiej firmy, służyć temu ma m.in. potwierdzenie, że mamy wykupione ubezpieczenie zdrowotne,
 • księgowość i podatki – wyręczą Cię w tych obowiązkach doradcy podatkowi Carebiuro.de stawki za obsługę miesięczną księgowości i podatków zaczynają się od 35€ i dają pełną gwarancję dbałości o każdy aspekt administracyjny związany z Twoją firmą.

Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, którym niezbędna jest pomoc w założeniu firmy budowlanej w Niemczech. Doradcy Carebiuro.de odpowiedzą na wszelkie pytania i doradzą Państwu wybór najlepszego rozwiązania oraz kompleksową obsługę powstającej w Niemczech firmy budowlanej. Daj sobie szansę, wykorzystaj możliwości jakie daje prowadzenie firmy w Niemczech – doradcy Carebiuro.de czekają na Ciebie.