Menu Zamknij

Tanie ubezpieczenia w Irlandii

Jeżeli Twój pobyt w Irlandii ma charakter turystyczny lub jedziesz tam w celu znalezienia pracy, można w przypadku konieczności podjęcia leczenia posłużyć się kartą EKUZ wydawaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Należy jednakże mieć świadomość, że z usług irlandzkiej służby zdrowia na podstawie EKUZ możemy korzystać tylko 2 miesiące. Po tym okresie mamy obowiązek nabycia ubezpieczenia zdrowotnego w publicznym systemie lecznictwa lub prywatnej firmie ubezpieczeniowej.

I tu wkracza pomoc euroKV – sięgnij po bezpłatną poradę ubezpieczeniową. Doradzimy i dobierzemy najlepsze, najtańsze z dostępnych ubezpieczenie zdrowotne na wyjazd czy dłuższy pobyt w Irlandii.

Infolinia

999 888 777

email

kontakt@eurokv.pl

Skype

eurokv

Jak się ubezpieczyć w Irlandii ?

Aby skorzystać z publicznej służby zdrowia, należy zarejestrować się w lokalnym oddziale Health Service Executive (HSE). Rejestracja nie gwarantuje w pełni bezpłatnych świadczeń medycznych, podobnie jak w innych krajach europejskich pacjent częściowo reguluje wydatki związane z korzystaniem ze służby zdrowia indywidualnie. Jeżeli na przykład pacjent zgłosi się do szpitala bez skierowania od HSE, to za udzielenie mu pomocy zostanie mu wystawiony rachunek w kwocie około 60 €, które musi uregulować indywidualnie.

Osoby ubezpieczone w Irlandii są podzielone na 2 kategorie, określające status pacjenta i zakres świadczeń:

Pacjenci kategoria 1  

Osoby nieosiągające określonego poziomu dochodów oraz seniorzy otrzymują Kartę Świadczeń Zdrowotnych (tzw. Medical Card), która gwarantuje im dostęp do następujących, bezpłatnych świadczeń:

  • pomoc lekarza rodzinnego;
  • leczenie szpitalne w szpitalu państwowym;
  • usługi stomatologiczne, okulistyczne oraz laryngologiczne i urządzenia medyczne,
  • usługi położnicze oraz opieka nad dzieckiem w okresie niemowlęcym.

Pacjenci kategoria 2

Zaliczani są do niej mieszkańcy Irlandii o uregulowanym statusie pobytu – legalnie przebywający i pracujący w tym kraju. Kategoria 2 gwarantuje im dostęp do następujących, bezpłatnych świadczeń:

  • pomoc lekarza rodzinnego;
  • leczenie szpitalne w szpitalu państwowym bez usług stomatologicznych, laryngologicznych oraz okulistycznych,
  • usługi położnicze do 6 tygodnia po porodzie;
  • leki

Gdy nie spełniasz warunków korzystania z państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w Irlandii, doskonałą alternatywą jest ubezpieczenie prywatne, które częstokroć jest tańsze od państwowego, i co istotne o wiele bardziej komfortowe, jeżeli chodzi o zakres świadczeń medycznych.

Zapytaj doradcę euroKV o niedrogie, skuteczne, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na pobyt w Irlandii.

Ubezpieczenie prywatne w Irlandii

Irlandzki system opieki zdrowotnej jest połączeniem usług prywatnych i publicznych. Prawie 2/3 mieszkańców korzysta z prywatnej służby zdrowia lub posiada dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. To pozwala na szybszy dostęp do lekarza oraz opiekę do wyższego poziomu usług w tym leczenia przez specjalistów czy w prywatnych szpitalach.

Zapytaj już dziś doradcę ubezpieczeniowego euroKV o niedrogie, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne na pobyt w Irlandii. Warto zadbać o specjalistyczną, komfortową pomoc medyczną za granicą.