Menu Zamknij

ZALETY UBEZPIECZENIA W EUROKV.pl

✅Ubezpieczenie bez ograniczenia kosztów
✅Leczenie odbywa się w Niemczech – dostęp do jednej z najlepszych służb zdrowia w Europie
✅Ubezpieczenie spełnia warunki niemieckie
✅Składka w euroKV.pl ma jedną cenę i obejmuje 3 rodzaje ubezpieczeń: Zdrowotne + OC + wypadkowe
✅Możliwość opłacania składki miesięcznie
Stałe ubezpieczenie np. na 12 miesięcy z możliwością przerwania w dowolnym momencie np. w przypadku powrotu do Polski
✅Ubezpieczenie na 12 miesięcy pozwala na leczenie także po powrocie do Polski
✅Ubezpieczenie ważne we wszystkich krajach Unii Europejskiej

Infolinia

+49 2171 7769612

email

poczta@eurokv.de

Skype

eurokv

Rodzaje ubezpieczeń w Niemczech

Prywatne ubezpieczenie gewerbe za 1 €/ dziennie zawiera:

 • ubezpieczenie zdrowotne czyli pokrycie kosztów leczenia u lekarza kiedy jesteś chora
 • ubezpieczenie zdrowotne kiedy przebywasz w szpitalu
 • ubezpieczenie wypadkowe
 • ubezpieczenie OC
ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Co to jest ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie zdrowotne – ubezpieczenie, w którym osobie ubezpieczonej przysługują świadczenia zdrowotne mające na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób oraz leczenie. Wyróżnia się obowiązkowe oraz dobrowolne (prywatne) ubezpieczenie zdrowotne.

Cechą charakterystyczną niemieckiego systemu ubezpieczeń zdrowotnych jest podział na ustawowe kasy chorych (GKV) i prywatne kasy chorych (PKV).

Ubezpieczenie ustawowe – państwowe zwane Gesetzliche Krankenkasse lub Krankenversicherun.

Składka na ustawowe ubezpieczenie zdrowotne zależy od naszych dochodów. Podstawą jej wyliczenia jest łączny dochód brutto, od którego obliczana jest ujednolicona stawka składki w wysokości 14,6% (stan na 2019). Ta rozkładana jest w takiej samej części na ubezpieczonego i pracodawcę, po 7,3 %. Dodatkowo każda kasa chorych pobiera dodatkową składkę, którą reguluje sam pracownik. Jeśli kwota służąca jako podstawa do obliczania składki (2019: 4.537,50 euro) zostanie przekroczona, dochody nie wpływają na jej wyliczenie. Ustawowym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą być objęte dzieci i współmałżonek w ramach bezpłatnego ubezpieczenia rodzinnego.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla opiekunek od 30 € / miesiąc

Tego typu ubezpieczenie jest oferowane opiekunkom przyjeżdżającym do pracy na okres do 12 miesięcy

1 cena – 3 ubezpieczenia – tak z eurokv.de to możliwe – zdrowotne + wypadkowe ­+ OC

Pokrywa koszt leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego oraz przepisanych leków

Wszystkie świadczenia zagwarantowane pomimo miesięcznej składki

Ciągłość ubezpieczenia bez konieczności odnawiania

Ubezpieczenie w Polsce do 6 tygodni gdy przebywasz na urlopie

W przypadku wyjazdu do Polski łatwe rozwiązanie umowy bez dodatkowych kosztów

Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
 • plastikowa karta ubezpieczeniowa
 • aplikacja na telefon
 • błyskawiczne przedłużenie polisy
 • wszystkie taryfy bez dopłaty – miażdżymy konkurencję – nikt nie oferuje takiej taryfy !
 • bezgotówkowe rozliczenie kosztów leczenia na podstawie gotowego wniosku
 • płatność bez konieczności posiadania konta bankowego w PL lub DE
 • płatność z polskiego konta w złotówkach

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla budowlanki od 55 € / miesiąc

Tego typu ubezpieczenie jest oferowane obywatelom polskim przyjeżdżającym do pracy w branży budowlanej na okres do 12 miesięcy

1 cena – 3 ubezpieczenia – tak z eurokv.de to możliwe – zdrowotne + wypadkowe ­+ OC

Pokrywa koszt leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego oraz przepisanych leków

Pokrywa koszt leczenia stomatologicznego do 300 € oraz materiałów okulistycznych

Medycznie uzasadnione protezy

Pokrywa koszt transportu w przypadku zgonu do kraju + koszty pochówku do 10 tysięcy €

Proste rozwiązanie umowy w przypadku wyjazdu z Niemiec / powrotu do kraju

A wszystko to bez kosztów własnych ( bez tzw. udziału własnego )

 Korzyści z posiadania prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego nabytego w eurokv.de

Eurokv.de w ramach obsługi  prywatnych ubezpieczeń zapewnia każdemu Klientowi:

 • kartę ubezpieczeniową do identyfikacji w trakcie korzystania z usług medycznych
 • aplikację na telefon pozwalająca na kontakt z polskimi lekarzami
 • wszystkie taryfy bez dopłat – konkurencja nie ma szans !
 • bezgotówkowe rozliczenia kosztów leczenia
 • płatność ubezpieczenia bez konieczności posiadania konta w DE – możliwy przelew z PL

Gorąco zachęcamy do skorzystania z usług eurokv.de. Nasi doradcy ubezpieczeniowi pozostają do Państwa usług.

Obowiązkowi ubezpieczeniowemu w Niemczech podlega każdy mieszkaniec Niemiec zameldowany na ich terenie i tam mieszkający. Przepis ten dotyczy także cudzoziemców przebywających tam w celach zarobkowych ponad 3 miesiące i zameldowanych na terenie Niemiec. Uchylanie się od obowiązku ubezpieczenia wiąże się z dotkliwymi konsekwencjami administracyjno – finansowymi. Są to m.in. konieczność nadpłaty składek wstecz a już w przypadku samego korzystania z leczenia ambulatoryjnego lub szpitalnego  koszty leczenia są bardzo wysokie i muszą być regulowane indywidualnie przez pacjentów nie posiadających ubezpieczenia.

Jakie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech wybrać?

W Niemczech mamy do wyboru 2 rodzaje ubezpieczenia, które są tożsame i dają jednakową podstawową opiekę medyczną: ubezpieczenie państwowe tzw. ustawowe oraz ubezpieczenie prywatne. Wybór ubezpieczenia zdrowotnego jest uzależniony od różnych czynników.

Ubezpieczenie państwowe/ustawowe jest zapewniane przez państwowe kasy chorych i jest skierowane do wszystkich pracowników, których dochód wynosi do 56 ty€ oraz studentów uczelni państwowych, emerytów, którzy przez ostatnią połowę życia zawodowego korzystali z państwowego systemu ubezpieczeń lub byli ubezpieczeni jako członkowie rodziny oraz osoby bezrobotne otrzymujące zasiłki. Polacy mogą korzystać z państwowego ubezpieczenia zdrowotnego w 2 przypadkach:

– gdy okres między ubezpieczeniem w NFZ a nowym ubezpieczeniem w Niemczech wynosi nie więcej niż 3 miesiące,

– gdy osoba starająca się o ubezpieczenie ustawowe posiadała ubezpieczenie w Polsce minimum rok i opłacała składki w sposób nieprzerwany

Przy ustawowym ubezpieczeniu składka jest obliczana procentowo od dochodu a dodatkową zaletą jest że obejmuje ona również naszą rodzinę bez dodatkowych opłat. Mąż/żona, dzieci, partner mogą korzystać z tego ubezpieczenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W ramach podstawowej ochrony ubezpieczeniowej zapewnianej przez ustawowe kasy chorych refundowane są: leczenie ambulatoryjne i szpitalne, podstawowe leczenie stomatologiczne, niezbędna rehabilitacja oraz pomoc medyczna dla kobiet w ciąży. Rozliczenie kosztów leczenia odbywa się bezgotówkowo, na podstawie okazanej w trakcie wizyty u lekarza karty ubezpieczenia.

Ubezpieczenie prywatne gwarantuje  szerszy zakres ubezpieczeń, zapewniając między innymi dostęp do prywatnych szpitali, alternatywne terapie jak akupunktura, ziołolecznictwo, okulary i soczewki kontaktowe czy implanty, których nie refunduje państwowe ubezpieczenie. W przeciwieństwie do ustawowego ubezpieczenia zdrowotnego składki na prywatne ubezpieczenie zdrowotne nie są potrącane procentowo z dochodów z pracy. Składki są ustalane indywidualnie a  ich wysokość jest uzależniona od zakresu świadczeń, wieku ubezpieczonego oraz jego stanu zdrowia w momencie zawarcia umowy. W prywatnej ubezpieczalni rachunki za leczenie przekazuje się do ubezpieczalni, która zwraca koszty leczenia stacjonarnego, ambulatoryjnego lub dentystycznego. W przypadku prywatnego ubezpieczenia nie ma możliwości dopisania do jednego ubezpieczenia pozostałych członków rodziny.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – mądry i tani wybór !

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne znacznie różni się od państwowego swoją ofertą na korzyść dla osoby ubezpieczonej. Prywatne ubezpieczenie niewątpliwe zapewnia lepsze świadczenia i to my decydujemy za co płacimy i co chcemy mieć zagwarantowane w ramach ubezpieczenia. Prywatne ubezpieczenie może oprócz podstawowej opieki zdrowotnej obejmować  leczenie naturalnymi metodami, dowolny wybór lekarza  i szpitala czy kliniki, zaanwansowane leczenie stomatologiczne czy konsultacje lekarskie bez zbędnego oczekiwania na terminy.

Czy za brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi nam kara? Kary jako takie nie są przewidziane, ale  osoby nie ubezpieczone muszą liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi w postaci odsetek i konieczności uregulowania zaległych składek w przypadku rejestracji w systemie ubezpieczeniowym. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z prawem niemieckim mogą zostać ukarane także finansowo. Zgodnie z ustawą § 193 Abs. 4 VVG bedą musiały zapłacić zaległe składki. Brak ubezpieczenia zdrowotnego może być też bardzo uciążliwy finansowo na co dzień podczas pobytu w Niemczech. Gdy zajdzie konieczność skorzystania z pomocy lekarskiej za wszystkie usługi medyczne jesteśmy zmuszeni płacić z własnej kieszeni co może doprowadzić nas nawet do utraty płynności finansowej i zadłużenia w niemieckiej kasie chorych. Gdy nie posiadamy ubezpieczenia a będziemy zmuszeni do skorzystania z usług medycznych – czy to państwowa czy prywatna kasa chorych nie spocznie dopóki nie ściągnie z nas zapłaty nawet gdy wrócimy do Polski.

Czy i jak mogę w ogóle znaleźć prywatne tanie ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech ?

Eurokv.de to multiagencja doradztwa ubezpieczeniowego z wieloletnim doświadczeniem na niemieckim rynku. Prowadzimy naszą kancelarię kierując się nadrzędną zasadą: doradzamy rozsądek – nie sprzedajemy obietnic. Wszystkie nasze oferty ubezpieczeń można bezpłatnie porównać i skonsultować z zespołem doradców.

 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur 

Co gwarantuje eurokv.de?

Naszym głównym zadaniem jest obsługa ubezpieczeń zdrowotnych dla Polaków w Niemczech. W wyszukiwaniu tanich, skutecznych, o szerokim zakresie ubezpieczeń zdrowotnych dla rodaków mieszkających i pracujących w Niemczech nie mamy sobie równych. Zawsze proponujemy uczciwe rozwiązania przedkładając nad własny zysk dobro naszych Klientów. to buduje naszą reputację i poszerza grono nowych, zadowolonych odbiorców naszych usług.

Czy wiesz, że w eurokv.de prywatne ubezpieczenia zdrowotne zaczynają się już od 1 € / dzień – wybrany plan ubezpieczenia na 1 miesiąc.

Zapoznaj się szczegółowo z naszą ofertą na stronie www.eurokv.de lub skontaktuj się z naszymi doradcami celem zasięgnięcia rzetelnych informacji na temat ubezpieczeń zdrowotnych w Niemczech.