Menu Zamknij

Ubezpieczenia zdrowotne w UK

Większość naszych rodaków wyjeżdża do Anglii w celach zarobkowych. Jednym z najbardziej istotnych – bo gwarantujących nam legalność pobytu obowiązków, jakie musimy spełnić w momencie wjazdu do Anglii jest pozyskanie ubezpieczenia zdrowotnego.

Narodowa Służba Zdrowia – National Health Service znana pod nazwą NHS jest brytyjską, państwową służbą zdrowia, oferującą świadczenia na terenie Wielkiej Brytanii dla obywateli Wielkiej Brytanii i obywateli innych krajów, którzy również kwalifikują się do bezpłatnej opieki medycznej w Wielkiej Brytanii. Nie każdy Polak w UK jednakże ma prawo bezwarunkowo korzystać z bezpłatnego dostępu do świadczeń medycznych.

Rynek ubezpieczeń w Anglii jest bardzo szeroki a ofert polis są dziesiątki tysięcy. Jak się odnaleźć wśród tylu informacji, jak wybrać najtrafniejsze dopasowane do naszych osobistych potrzeb ubezpieczenie ?

Zapytaj doradcę euroKV o poradę w zakresie niezbędnego ubezpieczenia zdrowotnego w UK.

Infolinia

999 888 777

email

kontakt@eurokv.pl

Skype

eurokv

Ubezpieczenia zdrowotne w Anglii – jak to działa?

W Wielkiej Brytanii nie ma dokładnego odpowiednika ubezpieczenia zdrowotnego, w zakresie znanym w Polsce. Na ubezpieczenie zdrowotne w Anglii składa się kilka ubezpieczeń. Najważniejsze to tzw. Life cover czyli ubezpieczenie na życie. Składka na nie wynika z kwoty ubezpieczenia, na którą osoba przystępująca do ubezpieczenia chce być ubezpieczona. Wypłata odszkodowania obejmuje także zdarzenie śmierci osoby ubezpieczonej – fundusze z polisy są wypłacane wtedy rodzinie. Kolejny element ubezpieczenia to ubezpieczenie chorobowe. Zabezpiecza ono osobę ubezpieczoną na wypadek diagnozy jednej z wymienionych w polisie chorób śmiertelnych, przewlekłych i stanów (rak, stwardnienie rozsiane, zawal serca, udar mózgu, choroba Alzheimera, Parkinsona, operacje na otwartym sercu, trwale inwalidztwo, transplanty narządów itd.) Przewlekła choroba najczęściej wiąże się z niezdolnością do pracy, a więc z zagrożeniem spłaty comiesięcznych zobowiązań.

Ile kosztuje ubezpieczenie w Anglii dla Polaka?

Koszty ubezpieczenia zależą w głównej mierze od zakresu ubezpieczenia, jaki wybierzesz oraz faktu włączenia do ubezpieczenia członków rodziny i ilości tych osób. Wiele polis dzieli się na trzy klasy, w zależności od wyboru zakresu i jakości świadczonych usług medycznych.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, należy wziąć pod uwagę polisę zwaną budget policy, która ma zastosowanie tylko wtedy, gdy konieczne jest leczenie, które nie jest dostępne na NHS w określonym okresie czasu.

Po więcej informacji o tanich polisach ubezpieczeniowych dla Polaków w Anglii zapraszamy do kancelarii ubezpieczeniowej euroKV.