Menu Zamknij

Niemiecka Gewerbe bez zameldowania i ubezpieczenie

ubezpieczenie zdrowotne w Niemczech

Gewerbe bez zameldowania w Niemczech i ubezpieczenie zdrowotne

Co jest potrzebne by założyć gewerbe w Niemczech?

By zarejestrować własną firmę w Niemczech wystarczy okazanie w urzędzie gminy dowodu osobistego lub paszportu. Przy zakładaniu firmy w poszczególnych branżach wymagalnym może okazać się też okazanie:

 • potwierdzenia zameldowania
 • koncesji, pozwolenia lub certyfikatu zawodowego
 • rejestracji w izbie rzemieślniczej np. w przypadku branży budowlanej
 • zaświadczenia o niekaralności

 

Rejestracja własnej firmy typu gewerne nie może odbyć się bez posiadania adresu zameldowania w Niemczech. Nie każdy przedsiębiorca planujący prowadzenie firmy w Niemczech ma jednak zamiar tam mieszkać. W takim przypadku ratunkiem jest tzw. usługa użyczenia adresu zameldowania w Niemczech. Jest to procedura w pełni legalna, z której korzysta wielu Polaków, niezdecydowanych na stały pobyt czy zamieszkanie w Niemczech w związku z prowadzoną tam firmą – często dojeżdżając na konkretne zlecenia na teren Niemiec stale mieszkając w Polsce. Usługę taką oferuje wiele firm obsługujących polskich przedsiębiorców w Niemczech – fachową pomoc w tym zakresie otrzymasz w Carebiuro.de.

 

Prowadząc własną firmę w Niemczech – gewerbe – przedsiębiorca winien pamiętać o podstawowych obowiązkach jakie nakłada na niego system administracji publicznej w Niemczech. Jednym z głównych zobowiązań właściciela firmy jest posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Jakie ubezpieczenia zdrowotne dla gewerbe w Niemczech?

 

Ubezpieczenie w państwowej kasie chorych

Ubezpieczenie państwowe jest dostępne dla wszystkich osób, prowadzących w Niemczech legalną działalność a więc i gewerbe. Składka ubezpieczeniowa jest obliczana od dochodu, o którym informację do kasy chorych przekazuje niemiecki urząd skarbowy. Rozliczenie z kasą chorych odbywa się bez naszego pośrednictwa.

 

Ubezpieczenie prywatne w Niemczech

W przypadku prywatnego ubezpieczenia w Niemczech składki ustalane są indywidualnie na podstawie wieku, płci, stanu zdrowia i zakresu ubezpieczenia, co powoduje, że mogą się okazać niższe niż w państwowej kasie chorych Koszty leczenia są refundowane, tzn. otrzymany w gabinecie lekarskim rachunek przekazuje się firmie ubezpieczeniowej.

Które ubezpieczenie jest bardziej korzystne dla właściciela gewerbe? Na tak zadane pytanie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć. Oba rodzaje ubezpieczeń mają swoje zalety i wady, ale te są oceniane przez pryzmat indywidualnych preferencji przy wyborze zakresu ubezpieczenia i formy rozliczenia z kasą chorych. Prawidłowo postawione pytanie powinno zatem raczej brzmieć: które ubezpieczenie będzie dla mnie bardziej korzystne w określonych warunkach bytowych, zawodowych i finansowych.

 

Jak wybrać trafnie ubezpieczenie zdrowotne na gewerbe?

Szukając korzystnego ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech bez doświadczenia w tej branży będzie nam ciężko znaleźć czy porównać oferty pod kątem ich trafności i dopasowania do naszych potrzeb. Każda kasa chorych czy prywatne towarzystwo ubezpieczeniowe będzie namawiać Państwa na wyjątkowo atrakcyjną ofertę swojej firmy. Ale skąd wiadomo, że ta oferta jest faktycznie dla Państwa korzystna?

W takie sytuacji zawsze warto skontaktować się z profesjonalistami od ubezpieczeń. Takich znajdziecie np. w kancelarii doradztwa ubezpieczeniowego eurokv.de. Od lat zajmujemy się ubezpieczeniami w Niemczech, specjalizując się w obsłudze polskich Klientów. Codziennie sprawdzamy oferty ubezpieczeniowe z całego rynku niemieckiego i wyłuskujemy te, które faktycznie są atrakcyjne i nacelowane na wymogi przedsiębiorców z Polski. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować prywatne ubezpieczenia zdrowotne już od 30 € /miesiąc.

Tak – 30 € / miesiąc za pełne ubezpieczenie zdrowotne.

Co zawiera prywatne ubezpieczenie zdrowotne za 30 € w eurokv.de – oto nasza skrócona oferta.

 

Prywatne ubezpieczenie gewerbe za 1 €/ dziennie zawiera:

 • ubezpieczenie zdrowotne czyli pokrycie kosztów leczenia u lekarza kiedy jesteś chora

  Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
  Karta ubezpieczeniowa Eurokv.pl
 • ubezpieczenie zdrowotne kiedy przebywasz w szpitalu
 • ubezpieczenie wypadkowe
 • ubezpieczenie OC

 

Do obsługi ubezpieczenia oddajemy m.in. plastikową kartę ubezpieczeniową, darmową aplikację. Z nami w prosty, bez zbędnych formalności rozwiążesz także umowę ubezpieczenia np. w przypadku powrotu do kraju czy zamknięcia działalności w Niemczech.

 

Skonsultuj się już dziś z doradcą ubezpieczeniowym eurokv.de i dowiedz się jak tanio i szybko wykupić ubezpieczenie zdrowotne dla gewerbe w Niemczech.